Lexadvisor > O Kancelarii > Jarosław Stefaniak

Jarosław Stefaniak

CFO / Finance Director/ Biegły Rewident posiadający głęboką wiedzę i zrozumienie finansów, kontrolingu, rachunkowości i audytu. Doświadczenie zawodowe łączy pracę w konsultingu, jak i wieloletnią praktykę w zarządzaniu finansami firm polskich i międzynarodowych z różnych branż: farmacja, FMCG, przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, a także z sektora budowlanego.

Najważniejsze osiągnięcia i kompetencje:

  • Polskie i międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej (MSR)
  • Wsparcie biznesu poprzez kontroling, zarządzanie płynnością, systemy kontroli wewnętrznej
  • Zarządzanie projektami w obszarze wdrożenia międzynarodowych standardów rachunkowości
  • Strategiczne projekty: re-organizacje procesów, due diligence, M&A, dezinwestcje
  • Wdrożenia systemów klasy BPM, ERP, SAP, CRM
  • ACCA / Uprawnienia Biegłego Rewidenta

Jarosław Stefaniak badał sprawozdania finansowe takich podmiotów, jak: Gaz-System, Peter Lacke, Telewizja Polska, ZUS, Interglobal, Melle, Sawex, Marex, Stadnina Koni w Janowie, Narodowy Instytut Wolności, Polfa Lublin, Voigt, Mazovia, Elewarr.

Jarosław Stefaniak

Nasz zespół

Specjalizujemy się m.in. w:

Doradztwie prawno-restrukturyzacyjnym

Problemy finansowe wymagają podjęcia odważnych kroków. Doradzając klientom rozwiązania prawne, dostarczamy skuteczne narzędzia, aby zwiększyć pozycję negocjacyjną wobec drugiej strony. Bankructwo to ostateczne rozwiązanie, którego praktycznie zawsze można uniknąć. Wykorzystamy wszystkie możliwości prawne, gospodarcze i finansowe, by Twoja firma nie utraciła zdolności do regulowania zobowiązań. Prowadząc postępowania mediacyjne, restrukturyzacyjne i upadłościowe, dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne.

Konsultingu biznesowym i strategicznym

Dynamiczny rozwój procesów gospodarczych nieustannie polega na zmieniających się regulacjach, trendach rynkowych i ryzykach biznesowych. Prowadzenie przedsiębiorstwa i realizowanie wyznaczonych celów wymaga wiedzy i doświadczenia. Gdy firma rozwija się, potrzeba specjalistów z różnych dziedzin, aby utrzymać się na rynku i stawiać czoła konkurencji. Rozumiejąc te wyzwania w życiu przedsiębiorcy, oddajemy najlepszych ekspertów od prawa, zarządzania, finansów, pozyskiwania kapitału i tworzenia strategii rozwoju w celu realizowania najbardziej ambitnych celów biznesowych. Swoim klientom zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i umiejętność zagłębienia się w stawiane cele, aby nasze wsparcie możliwie najwyższym stopniu odegrało znaczącą rolę w rozwoju przedsiębiorstwa

Upadłości konsumenckiej

Jesteśmy liderem w Polsce pod względem liczby składanych wniosków upadłościowych. W latach 2015-2018 przeprowadziliśmy ponad 200 spraw w sądach w całej Polsce. 8 na 10 klientów naszej kancelarii zleca nam prowadzenie sprawy na pierwszej konsultacji o upadłości. Czym jest upadłość konsumencka? To najlepszy sposób na wyjście z długów i odzyskanie spokoju psychicznego. Jeśli masz problemy finansowe i boisz się o swoją przyszłość, to przyjdź do nas na spotkanie, opowiedz o swoich problemach, a my pokażemy Ci drogę do pozbycia się niewygodnych zobowiązań oraz nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Pomożemy Ci odzyskać wiarę w siebie, ponieważ bycie dłużnikiem to nie wstyd.

Audytach prawnych, finansowych, podatkowych

W ramach obszaru usług audytorskich specjalizujemy się w badaniu sprawozdań finansowych, audytach zewnętrznych i wewnętrznych oraz pozostałych usługach realizowanych przez biegłych rewidentów. Badania sprawozdań finansowych kancelaria adresuje do małych i średnich przedsiębiorstw, łącząc badanie sprawozdań finansowych z kompleksową analizą systemów kontrolnych, płynności finansowej oraz ryzyk biznesowych.

Nasze usługi

man_photo

Sprawdź nasze
kompetencje


przejdź dalej
lady_photo

Poznaj zasady
współpracy


przejdź dalej