> Specjalizacje prawnicze > Prawo upadłościowe

Prawo upadłościowe

Prawo upadłościowe

Zapewniamy doradztwo prawne w obszarze prawa upadłościowego poprzez:

  • analizę sytuacji finansowej i majątkowej klienta w celu określenia możliwości przeprowadzenia postępowania upadłościowego
  • pomoc przy przygotowaniu się do postępowania upadłościowego
  • określenie celowości i zagrożeń związanych z upadłością
  • opracowanie wniosku o upadłość
  • reprezentowanie klienta w postępowaniu upadłościowym

Nasze usługi

Będą dla Ciebie pracować specjaliści od:

Doradztwa prawno-gospodarczego

W ramach doradztwa prawno-gospodarczego koncentrujemy się na sprawach biznesowych, relacjach handlowych, obsłudze prawnej przedsiębiorców. Doradzamy formy prawne prowadzenia działalności oraz tworzymy struktury biznesowe dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy. Tworzymy umowy handlowe, dbamy o interesy przedsiębiorcy, reprezentujemy w postępowaniach sądowych i pozasądowych, W ramach tego obszaru klient ma do dyspozycji eksperta ds. prawnych i gospodarczych, z którym na bieżąco może rozwijać swój biznes. Wykorzystujemy wszystkie narzędzia prawne, aby zadbać o sukces biznesowy klienta.

Restrukturyzacji zobowiązań firmowych

Dynamiczny rozwój procesów gospodarczych nieustannie polega na zmieniających się regulacjach, trendach rynkowych i ryzykach biznesowych. Prowadzenie firmy i realizowanie wyznaczonych celów wymaga wiedzy i doświadczenia. Aktualna sytuacja gospodarcza stawia pod ścianą przedsiębiorcę. Wymaga to jeszcze większej koncentracji na prowadzeniu firmy, ale – co bardziej istotne – na przewidywaniu negatywnych skutków decyzji gospodarczych. Właśnie po to, aby uniknąć negatywnych skutków lub zamortyzować nadmiar zobowiązań finansowych i wyprowadzić firmę na prostą, mamy gotowe rozwiązania, które chronią firmę przed bankructwem. Dla przedsiębiorcy najważniejsze jest zachowanie źródła dochodu, miejsca pracy. Nasze rozwiązania nakierowane są na wyciągnięciu zalet prowadzonej firmy przy znaczącym ograniczeniu przeszkód. Skutkuje to zmniejszeniem zobowiązań finansowych i odblokowaniu płynności finansowej.

Upadłości konsumenckiej

Jesteśmy liderem w Polsce pod względem liczby składanych wniosków upadłościowych. W latach 2015-2022 przeprowadziliśmy ponad 500 spraw w sądach w całej Polsce. 8 na 10 klientów naszej kancelarii zleca nam prowadzenie sprawy na pierwszej konsultacji o upadłości. Czym jest upadłość konsumencka? To najlepszy sposób na wyjście z długów i odzyskanie spokoju psychicznego. Jeśli masz problemy finansowe i boisz się o swoją przyszłość, to przyjdź do nas na spotkanie, opowiedz o swoich problemach, a my pokażemy Ci drogę do pozbycia się niewygodnych zobowiązań oraz nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Pomożemy Ci odzyskać wiarę w siebie, ponieważ bycie dłużnikiem to nie wstyd.

Finansowanie biznesu

Każda firma potrzebuje paliwa do działania. Bez paliwa nie pojedzie się za daleko. Dla przedsiębiorcy paliwem jest szybko dostępne finansowanie, które niczym zastrzyk zaaplikowany do organizmu przysparza korzyści, zwiększając konkurencyjność. Finansowanie dla biznesu pozwala przedsiębiorcy na ciągły rozwój i długofalowe planowanie. W obszarze finansowania posiadamy szeroki wachlarz możliwości, które wspólnie z przedsiębiorcą jesteśmy w stanie idealnie dopasować do potrzeb danej branży. Głównie pozyskujemy środki dla biznesu poprzez fundusze inwestycyjne, spółki zagraniczne, aktywność aniołów biznesu. Najczęściej finansowane branże to: branża budowlana, deweloperska, produkcyjna, handlowa.