> O Kancelarii

O Kancelarii

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne i majątkowe

Funkcjonowanie w świecie prawnym, finansowym i gospodarczym to w dzisiejszych czasach konieczność zmierzenia się ze stale zmieniającymi się regulacjami, rozwojem technologii i nieustanną konkurencją. Odnalezienie się w tym wszystkim wymaga solidnej wiedzy i wsparcia ekspertów. Decyzje finansowe, majątkowe i biznesowe muszą opierać się na racjonalnych i perspektywicznych przesłankach. Zespół Kancelarii Prawnej LEXADVISOR jest po to, aby być blisko klienta i wspierać go w poruszaniu się po środowisku rynkowym.

Specjalizujemy się w restrukturyzacji i poprawie płynności finansowej

Na rynku usług prawnych i doradczych funkcjonujemy już od 2009 roku. To wystarczająco długi czas, aby pokazać swoje mocne strony i zyskać zaufanie klientów. Od początku działalności stawialiśmy na doradztwo związane z restrukturyzacją i kwestiami finansowymi. Zawsze staraliśmy się zrozumieć decyzje gospodarcze klienta i zapewnić mu najwyższej jakości wsparcie prawne. Wieloletnia praktyka w tym zakresie poparta wypracowaniem nowatorskich i skutecznych sposobów działania pozwala nam oferować klientowi wielopoziomową obsługę, uwzględniającą wiedzę prawniczą, ekonomiczną, znajomość rynku i trendów gospodarczych, a co najważniejsze – doświadczenie naszego zespołu prawników i ekspertów.

Pomagamy firmom w rozwoju i planowaniu biznesu

Zapewniamy wsparcie prawno-biznesowe przy okazji tworzenia, planowania i rozwoju firmy. Doradzamy jak podnieść wartość ekonomiczną przedsiębiorstwa. W ramach współpracy pomagamy klientom w podejmowaniu decyzji gospodarczych, które wydobędą potencjał tkwiący w posiadanych zasobach materialnych i niematerialnych. Usługi doradztwa biznesowego stanowią znakomite uzupełnienie obsługi dla klienta.

Działamy od 2009 roku

Kancelaria Prawna LEXADVISOR funkcjonuje na rynku usług prawnych i doradczych od 2009 roku. Została założona przez Filipa Powroźnika, prawnika, specjalistę prawa restrukturyzacyjnego, egzekucyjnego i bankowego, autora książek oraz artykułów prawniczych o prawie cywilnym, postępowaniu egzekucyjnym i negocjacjach z bankami. Zespół Kancelarii tworzą specjaliści w dziedzinie prawa cywilnego, bankowego, finansowego, gospodarczego, egzekucyjnego, restrukturyzacji i upadłości oraz procesów sądowych. W codziennych działaniach współpracujemy również z ekspertami z zakresu podatków, zarządzania, audytów finansowych (biegli rewidenci) i pozyskania kapitału. Dzięki temu możemy skutecznie doradzać klientom i zapewniać im obsługę na wielu płaszczyznach. Wieloletnie doświadczenie i bogate know-how to gwarancja powodzenia w przypadku zlecenia nam sprawy. Każdy kolejny przypadek zakończony sukcesem potwierdza nasze przekonanie, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Nasz zespół

Specjalizujemy się m.in. w:

Doradztwie prawno-gospodarczym

W ramach doradztwa prawno-gospodarczego koncentrujemy się na sprawach biznesowych, relacjach handlowych, obsłudze prawnej przedsiębiorców. Doradzamy formy prawne prowadzenia działalności oraz tworzymy struktury biznesowe dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy. Tworzymy umowy handlowe, reprezentujemy w postępowaniach sądowych i pozasądowych, W ramach tego obszaru klient ma do dyspozycji eksperta ds. prawnych i gospodarczych, z którym na bieżąco może rozwijać swój biznes. Wykorzystujemy wszystkie możliwości prawne i gospodarcze, aby zadbać o sukces biznesowy klienta.

Restrukturyzacji zobowiązań firmowych

Dynamiczny rozwój procesów gospodarczych nieustannie polega na zmieniających się regulacjach, trendach rynkowych i ryzykach biznesowych. Prowadzenie firmy i realizowanie wyznaczonych celów wymaga wiedzy i doświadczenia. Aktualna sytuacja gospodarcza stawia pod ścianą przedsiębiorcę. Wymaga to jeszcze większej koncentracji na prowadzeniu firmy, ale – co bardziej istotne – na przewidywaniu negatywnych skutków decyzji gospodarczych. Właśnie po to, aby uniknąć negatywnych skutków lub zamortyzować nadmiar zobowiązań finansowych i wyprowadzić firmę na prostą, mamy gotowe rozwiązania, które chronią firmę przed bankructwem. Dla przedsiębiorcy najważniejsze jest zachowanie źródła dochodu, miejsca pracy. Nasze rozwiązania nakierowane są na wyciągnięciu zalet prowadzonej firmy przy znaczącym ograniczeniu przeszkód. Skutkuje to zmniejszeniem zobowiązań finansowych i odblokowaniu płynności finansowej.

Upadłości konsumenckiej

Jesteśmy liderem w Polsce pod względem liczby składanych wniosków upadłościowych. W latach 2015-2022 przeprowadziliśmy ponad 500 spraw w sądach w całej Polsce. 8 na 10 klientów naszej kancelarii zleca nam prowadzenie sprawy na pierwszej konsultacji o upadłości. Czym jest upadłość konsumencka? To najlepszy sposób na wyjście z długów i odzyskanie spokoju psychicznego. Jeśli masz problemy finansowe i boisz się o swoją przyszłość, to przyjdź do nas na spotkanie, opowiedz o swoich problemach, a my pokażemy Ci drogę do pozbycia się niewygodnych zobowiązań oraz nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Pomożemy Ci odzyskać wiarę w siebie, ponieważ bycie dłużnikiem to nie wstyd.

Ochronie majątku i optymalizacji procesów biznesowych

Ten obszar doradztwa nakierowany jest na czuwaniu przy przedsiębiorcy i nauczeniu go przewidywania różnych scenariuszy. W dzisiejszych czasach temat ochrony majątku i biznesu podejmowany jest bardzo często. Tego typu potrzeby biznesowe wynikają z całkiem rozsądnego i świadomego podejścia. Doradzamy przedsiębiorcy jak wciąż rozwijać się i nie zważać na różne przeszkody. Mamy w tym zakresie różne strategie, które w wielu sytuacjach okazały się niezwykle skuteczne. Naszym celem jest, aby konkretna aktywność przedsiębiorcy, który przynosi mu zyski, była zawsze odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Przedsiębiorcy korzystają z ochrony majątku, aby zabezpieczyć się na wypadek niepowodzeń biznesowych, ale także w celu rozwijania się i sukcesji biznesu na dalsze pokolenia.

Nasze usługi

man_photo

Sprawdź nasze
kompetencje


przejdź dalej
lady_photo

Poznaj zasady
współpracy


przejdź dalej