Lexadvisor > O kancelarii

O kancelarii

Dbamy o interesy przedsiębiorców

Prowadzenie przedsiębiorstwa to w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. Nieprzewidziane wypadki losowe, nadmiar kredytów i zobowiązań mogą prowadzić do zatrzymania produkcji, spadku obrotów, wreszcie poważnych problemów finansowych. Kancelaria Prawna LEXADVISOR powstała po to, by chronić interesy takich przedsiębiorstw.

Specjalizujemy się w obronie przed komornikiem

W Kancelarii LEXADVISOR specjalizujemy się w obronie przed komornikiem. To nasz autorski program, którego nazwa została zastrzeżona w Urzędzie Patentowym. Jego celem jest ochrona przed egzekucją komorniczą poprzez wstrzymywanie poszczególnych czynności komorniczych, takich jak zajęcie wynagrodzenia za pracę, rachunku bankowego, ruchomości, nieruchomości, a także wynegocjowanie korzystnych warunków spłaty, przeprowadzenie restrukturyzacji zobowiązań oraz pomoc w wyjściu z zadłużenia. Wykorzystujemy całą naszą wiedzę z zakresu dochodzenia należności i postępowania egzekucyjnego oraz wiedzę dotyczącą uprawnień dłużnika, by chronić jego interesy przed wierzycielami. Wieloletnia praktyka w tym zakresie poparta wypracowaniem nowatorskich i skutecznych sposobów działania pozwala nam oferować klientom wielopoziomową opiekę prawną na wszystkich etapach: polubownym, sądowym, egzekucyjnym.

Pomagamy firmom stanąć na nogi

Klientów nie tylko chronimy przed roszczeniami wierzycieli czy egzekucją komorniczą, ale też doradzamy im, w jaki sposób wyjść z zadłużenia, poprawić płynność finansową, pozyskać kapitał i podnieść wartość ekonomiczną przedsiębiorstwa. W ramach współpracy pomagamy klientom w podejmowaniu decyzji gospodarczych, które wydobędą potencjał tkwiący w posiadanych zasobach materialnych i niematerialnych.

Działamy od 2009 roku

Kancelaria Prawna LEXADVISOR funkcjonuje na rynku usług prawnych od 2009 roku. Została założona przez Filipa Powroźnika, prawnika, specjalistę prawa egzekucyjnego i bankowego, autora książki „Poradnik windykacyjny dla początkujących” oraz artykułów prawniczych o prawie cywilnym, postępowaniu egzekucyjnym i negocjacjach z bankami. Zespół Kancelarii tworzą specjaliści w dziedzinie prawa cywilnego, bankowego, finansowego, gospodarczego, egzekucyjnego, restrukturyzacji i upadłości oraz procesów sądowych. W codziennych działaniach współpracujemy również z ekspertami z zakresu podatków, zarządzania, audytów finansowych (biegli rewidenci) i pozyskania kapitału. Dzięki temu możemy skutecznie doradzać klientom i zapewniać im obsługę na wielu płaszczyznach. Wieloletnie doświadczenie i bogate know-how to gwarancja powodzenia w przypadku zlecenia nam sprawy. Każdy kolejny przypadek zakończony sukcesem potwierdza nasze przekonanie, że nie ma sytuacji, z której nie byłoby wyjścia. Dziennik „Rzeczpospolita” opisał nas jako „pionierów branży antywindykacyjnej” (wydanie z 18 maja 2018 roku, artykuł pt. Pogromcy komorników).

Nasz zespół

Specjalizujemy się m.in. w:

Doradztwie prawno-restrukturyzacyjnym

Problemy finansowe wymagają podjęcia odważnych kroków. Doradzając klientom rozwiązania prawne, dostarczamy skuteczne narzędzia, aby zwiększyć pozycję negocjacyjną wobec drugiej strony. Bankructwo to ostateczne rozwiązanie, którego praktycznie zawsze można uniknąć. Wykorzystamy wszystkie możliwości prawne, gospodarcze i finansowe, by Twoja firma nie utraciła zdolności do regulowania zobowiązań. Prowadząc postępowania mediacyjne, restrukturyzacyjne i upadłościowe, dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne.

Obronie przed komornikiem

Dostałeś wezwanie od komornika? Spodziewasz się, że komornik do Ciebie przyjdzie? Boisz się egzekucji komorniczej? Podejmiemy się obrony przed komornikiem Twoich interesów w postępowaniu egzekucyjnym. W Twoim imieniu będziemy negocjować z wierzycielami, bankami, firmami windykacyjnymi. Nasze działania doprowadzą do zawieszenia lub umorzenia postępowania egzekucyjnego, wstrzymania czynności komorniczych i uchylenia zajęć egzekucyjnych.

Upadłości konsumenckiej

Jesteśmy liderem w Polsce pod względem liczby składanych wniosków upadłościowych. W latach 2015-2018 przeprowadziliśmy ponad 200 spraw w sądach w całej Polsce. 8 na 10 klientów naszej kancelarii zleca nam prowadzenie sprawy na pierwszej konsultacji o upadłości. Czym jest upadłość konsumencka? To najlepszy sposób na wyjście z długów i odzyskanie spokoju psychicznego. Jeśli masz problemy finansowe i boisz się o swoją przyszłość, to przyjdź do nas na spotkanie, opowiedz o swoich problemach, a my pokażemy Ci drogę do pozbycia się niewygodnych zobowiązań oraz nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Pomożemy Ci odzyskać wiarę w siebie, ponieważ bycie dłużnikiem to nie wstyd.

Poprawie płynności finansowej

Utrata płynności finansowej może poważnie zaburzyć funkcjonowanie firmy. Skumulowanie się nadmiaru zobowiązań i braku zdolności finansowej negatywnie wpływa na relacje z kontrahentami i przyszłość firmy. Jesteśmy ekspertami w zakresie rozwiązywania opisanych powyżej problemów. Poprzez działania prawne, organizacyjne i finansowe poprawiamy Twoje wskaźniki ekonomiczne i gospodarcze. Pomożemy Ci prowadzić biznes w czasach kryzysu, spadku obrotów i nadmiaru zobowiązań. Doradzimy, jak i skąd pozyskać kapitał, aby Twoja firma stanęła na nogi.

Nasze usługi

man_photo

Sprawdź nasze
kompetencje


przejdź dalej
lady_photo

Poznaj zasady
współpracy


przejdź dalej