Lexadvisor > O Kancelarii

O Kancelarii

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne i majątkowe oraz Twój rozwój

Funkcjonowanie w świecie prawnym, finansowym i gospodarczym to w dzisiejszych czasach konieczność zmierzenia się ze stale zmieniającymi się regulacjami, rozwojem technologii i nieustanną konkurencją. Odnalezienie się w tym wszystkim wymaga solidnej wiedzy i wsparcia ekspertów. Decyzje majątkowe i biznesowe muszą opierać się na racjonalnych i perspektywicznych przesłankach. Zespół Kancelarii Prawnej LEXADVISOR jest po to, aby być blisko klienta i wspierać go w poruszaniu się w otoczeniu prawnym, finansowym i gospodarczym.

Specjalizujemy się w restrukturyzacji i poprawie płynności finansowej

Na rynku usług prawnych i doradczych funkcjonujemy od 2009 roku. To wystarczająco długi czas, aby pokazać swoje mocne strony i zyskać zaufanie klientów. Od początku działalności stawialiśmy na doradztwo związane z restrukturyzacją i kwestiami finansowymi. Zawsze staraliśmy się zrozumieć decyzje gospodarcze klienta i zapewnić mu najwyższej jakości wsparcie prawne. Wieloletnia praktyka w tym zakresie poparta wypracowaniem nowatorskich i skutecznych sposobów działania pozwala nam oferować klientowi wielopoziomową obsługę, uwzględniającą wiedzę prawniczą, znajomość rynku i trendów gospodarczych, a co najważniejsze – wieloletnie doświadczenie naszego zespołu współpracowników i ekspertów.

Pomagamy firmom w rozwoju i planowaniu biznesu

Zapewniamy wsparcie prawno-biznesowe przy okazji tworzenia, planowania i rozwoju firmy. Doradzamy jak podnieść wartość ekonomiczną przedsiębiorstwa. W ramach współpracy pomagamy klientom w podejmowaniu decyzji gospodarczych, które wydobędą potencjał tkwiący w posiadanych zasobach materialnych i niematerialnych. Usługi doradcze, a przede wszystkim usługi audytorskie stanowią znakomite uzupełnienie obsługi dla klienta.

Działamy od 2009 roku

Kancelaria Prawna LEXADVISOR funkcjonuje na rynku usług prawnych i doradczych od 2009 roku. Została założona przez Filipa Powroźnika, prawnika, specjalistę prawa restrukturyzacyjnego, egzekucyjnego i bankowego, autora książek oraz artykułów prawniczych o prawie cywilnym, postępowaniu egzekucyjnym i negocjacjach z bankami. Zespół Kancelarii tworzą specjaliści w dziedzinie prawa cywilnego, bankowego, finansowego, gospodarczego, egzekucyjnego, restrukturyzacji i upadłości oraz procesów sądowych. W codziennych działaniach współpracujemy również z ekspertami z zakresu podatków, zarządzania, audytów finansowych (biegli rewidenci) i pozyskania kapitału. Dzięki temu możemy skutecznie doradzać klientom i zapewniać im obsługę na wielu płaszczyznach. Wieloletnie doświadczenie i bogate know-how to gwarancja powodzenia w przypadku zlecenia nam sprawy. Każdy kolejny przypadek zakończony sukcesem potwierdza nasze przekonanie, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Nasz zespół

Specjalizujemy się m.in. w:

Doradztwie prawno-restrukturyzacyjnym

Problemy finansowe wymagają podjęcia odważnych kroków. Doradzając klientom rozwiązania prawne, dostarczamy skuteczne narzędzia, aby zwiększyć pozycję negocjacyjną wobec drugiej strony. Bankructwo to ostateczne rozwiązanie, którego praktycznie zawsze można uniknąć. Wykorzystamy wszystkie możliwości prawne, gospodarcze i finansowe, by Twoja firma nie utraciła zdolności do regulowania zobowiązań. Prowadząc postępowania mediacyjne, restrukturyzacyjne i upadłościowe, dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne.

Konsultingu biznesowym i strategicznym

Dynamiczny rozwój procesów gospodarczych nieustannie polega na zmieniających się regulacjach, trendach rynkowych i ryzykach biznesowych. Prowadzenie przedsiębiorstwa i realizowanie wyznaczonych celów wymaga wiedzy i doświadczenia. Gdy firma rozwija się, potrzeba specjalistów z różnych dziedzin, aby utrzymać się na rynku i stawiać czoła konkurencji. Rozumiejąc te wyzwania w życiu przedsiębiorcy, oddajemy najlepszych ekspertów od prawa, zarządzania, finansów, pozyskiwania kapitału i tworzenia strategii rozwoju w celu realizowania najbardziej ambitnych celów biznesowych. Swoim klientom zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i umiejętność zagłębienia się w stawiane cele, aby nasze wsparcie możliwie najwyższym stopniu odegrało znaczącą rolę w rozwoju przedsiębiorstwa

Upadłości konsumenckiej

Jesteśmy liderem w Polsce pod względem liczby składanych wniosków upadłościowych. W latach 2015-2018 przeprowadziliśmy ponad 200 spraw w sądach w całej Polsce. 8 na 10 klientów naszej kancelarii zleca nam prowadzenie sprawy na pierwszej konsultacji o upadłości. Czym jest upadłość konsumencka? To najlepszy sposób na wyjście z długów i odzyskanie spokoju psychicznego. Jeśli masz problemy finansowe i boisz się o swoją przyszłość, to przyjdź do nas na spotkanie, opowiedz o swoich problemach, a my pokażemy Ci drogę do pozbycia się niewygodnych zobowiązań oraz nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Pomożemy Ci odzyskać wiarę w siebie, ponieważ bycie dłużnikiem to nie wstyd.

Audytach prawnych, finansowych, podatkowych

W ramach obszaru usług audytorskich specjalizujemy się w badaniu sprawozdań finansowych, audytach zewnętrznych i wewnętrznych oraz pozostałych usługach realizowanych przez biegłych rewidentów. Badania sprawozdań finansowych kancelaria adresuje do małych i średnich przedsiębiorstw, łącząc badanie sprawozdań finansowych z kompleksową analizą systemów kontrolnych, płynności finansowej oraz ryzyk biznesowych.

Nasze usługi

man_photo

Sprawdź nasze
kompetencje


przejdź dalej
lady_photo

Poznaj zasady
współpracy


przejdź dalej