> O Kancelarii > Filip Powroźnik

Filip Powroźnik

Założyciel kancelarii, partner zarządzający, prawnik. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Doktorant z zakresu postępowania egzekucyjnego. Specjalista prawa cywilnego, bankowego i egzekucyjnego, doradca w procesach negocjacyjnych, restrukturyzacyjnych i upadłościowych, reprezentuje klientów w sporach na etapie polubownym i sądowym. Praktykę prawniczą prowadzi od 2009 roku. Autor artykułów prawniczych w wydawnictwie Wolters Kluwer na temat prawa handlowego i egzekucyjnego, autor publikacji książkowej „Poradnik windykacyjny dla początkujących”. Autor publikacji książkowej o wychodzeniu z długów i zarządzaniu finansami „Przewodnik po problemach finansowych” (www.problemyfinansowe.com). Pomysłodawca i twórca marki handlowej „Obrona przed komornikiem”. Wypowiada się w mediach na tematy problemów finansowych, spraw gospodarczych, finansów: Polsat, Forbes, Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Twój Styl, TVP. Prowadzi wykłady i szkolenia o tym, jak mądrze zarządzać finansami i jak unikać problemów finansowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na blogu: www.filippowroznik.pl

Filip Powroźnik

Nasz zespół

Specjalizujemy się m.in. w:

Doradztwie prawnym w sprawach o zapłatę

W ramach doradztwa prawnego w sprawach o zapłatę koncentrujemy się na wyjaśnieniu klientowi jego praw wynikających z umowy, czynności prawnej, transakcji handlowej oraz tworzymy efektywne rozwiązania dopasowane do jego sytuacji finansowej. Doradzając klientowi rozwiązania prawne, dostarczamy skuteczne narzędzia, aby zwiększyć pozycję negocjacyjną wobec drugiej strony. Bankructwo to ostateczne rozwiązanie, którego praktycznie zawsze można uniknąć. Wykorzystujemy wszystkie możliwości prawne, gospodarcze i finansowe, aby klient nie utracił zdolności do regulowania zobowiązań. Bardzo często pojawią się sprawy o przedawnienie długu lub z nakazu zapłaty, które wymagają szybkiej reakcji. Uważamy, że szybkość działania oraz umiejętność tworzenia efektywnych strategii są gwarancją dbałości o Twoje bezpieczeństwo prawne.

Restrukturyzacji zobowiązań firmowych

Dynamiczny rozwój procesów gospodarczych nieustannie polega na zmieniających się regulacjach, trendach rynkowych i ryzykach biznesowych. Prowadzenie firmy i realizowanie wyznaczonych celów wymaga wiedzy i doświadczenia. Aktualna sytuacja gospodarcza stawia pod ścianą przedsiębiorcę. Wymaga to jeszcze większej koncentracji na prowadzeniu firmy, ale – co bardziej istotne – na przewidywaniu negatywnych skutków decyzji gospodarczych. Właśnie po to, aby uniknąć negatywnych skutków lub zamortyzować nadmiar zobowiązań finansowych i wyprowadzić firmę na prostą, mamy gotowe rozwiązania, które chronią firmę przed bankructwem. Dla przedsiębiorcy najważniejsze jest zachowanie źródła dochodu, miejsca pracy. Nasze rozwiązania nakierowane są na wyciągnięciu zalet prowadzonej firmy przy znaczącym ograniczeniu przeszkód. Skutkuje to zmniejszeniem zobowiązań finansowych i odblokowaniu płynności finansowej.

Upadłości konsumenckiej

Jesteśmy liderem w Polsce pod względem liczby składanych wniosków upadłościowych. W latach 2015-2022 przeprowadziliśmy ponad 500 spraw w sądach w całej Polsce. 8 na 10 klientów naszej kancelarii zleca nam prowadzenie sprawy na pierwszej konsultacji o upadłości. Czym jest upadłość konsumencka? To najlepszy sposób na wyjście z długów i odzyskanie spokoju psychicznego. Jeśli masz problemy finansowe i boisz się o swoją przyszłość, to przyjdź do nas na spotkanie, opowiedz o swoich problemach, a my pokażemy Ci drogę do pozbycia się niewygodnych zobowiązań oraz nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Pomożemy Ci odzyskać wiarę w siebie, ponieważ bycie dłużnikiem to nie wstyd.

Ochronie majątku i optymalizacji procesów biznesowych

Ten obszar doradztwa nakierowany jest na czuwaniu przy przedsiębiorcy i nauczeniu go przewidywania różnych scenariuszy. W dzisiejszych czasach temat ochrony majątku i biznesu podejmowany jest bardzo często. Tego typu potrzeby biznesowe wynikają z całkiem rozsądnego i świadomego podejścia. Mamy w tym zakresie różne strategie, które w wielu sytuacjach okazały się niezwykle skuteczne. Naszym celem jest, aby konkretna aktywność przedsiębiorcy, który przynosi mu zyski, była zawsze odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Przedsiębiorcy korzystają z ochrony majątku, aby zabezpieczyć się na wypadek niepowodzeń biznesowych, ale także w celu rozwijania się i sukcesji biznesu na dalsze pokolenia.

Nasze usługi

man_photo

Sprawdź nasze
kompetencje


przejdź dalej
lady_photo

Poznaj zasady
współpracy


przejdź dalej