Lexadvisor > Współpraca

Współpraca

Zasady współpracy

Specjaliści Kancelarii Prawnej LEXADVISOR przygotowani są do świadczenia wysokiej jakości usług doradztwa prawnego związanych z tematyką bankową, gospodarczą, finansową, pożyczkową, komorniczą oraz działaniami restrukturyzacyjnymi i upadłościowymi. Współpraca z nami zaczyna się od spotkania w kancelarii i konsultacji, podczas której:

  1. Udzielimy informacji i porady na przedstawiony przez Ciebie problem.
  2. Ustalimy najkorzystniejszy plan naprawczy i doradzimy model postępowania w celu poprawy płynności finansowej.
  3. Sprawdzimy, czy możliwe jest pozyskanie finansowania.
  4. Podejmiemy działania prawne w celu obrony Twoich interesów.
  5. Przeprowadzimy restrukturyzację zobowiązań, wybierając najlepszy dla Ciebie sposób: indywidualne negocjacje, postępowania sądowe, restrukturyzacyjne, upadłościowe.
  6. Jeśli jesteś dłużnikiem w postępowaniu sądowym lub egzekucyjnym, doradzimy odpowiedni model postępowania w celu obrony przed egzekucją.

Przejrzyste i elastyczne sposoby rozliczania

Już teraz umów się na konsultację, podczas której poznamy Twoje problemy i oczekiwania oraz przedstawimy Ci nasz sposób działania. Koszt konsultacji to 250 zł brutto/1h. W przypadku podjęcia decyzji o współpracy kwota ta zostanie wliczona w cenę prowadzenia sprawy.

Zaproponujemy Ci trzy alternatywne stawki wynagrodzenia:

  • wynagrodzenie jednorazowe – za zajęcie się danym zagadnieniem, poprowadzenie sprawy, rozwiązanie problemu, przygotowanie opinii prawnej, sporządzenie pisma procesowego
  • wynagrodzenie godzinowe – ustalana jest stawka wynagrodzenia za godzinę naszej pracy i klient płaci za przepracowany czas nad sprawą,
  • wynagrodzenie ryczałtowe – za zajmowanie się ustalonym zakresem spraw za stałe wynagrodzenie miesięczne.

Mentoring prawno-finansowy

Nowością w naszej kancelarii jest usługa mentoringu prawno-finansowego. Usługa polega na regularnym kontakcie z prawnikiem-ekspertem od spraw kredytowo-finansowych w celu uporządkowania zobowiązań i finansów klienta oraz nauczenia go budowania i planowania budżetu gospodarstwa domowego czy prowadzonej firmy, zarządzania swoimi dochodami, finansami i wydatkami, a także w celu inspirowania do poprawy sytuacji finansowej. Koszt mentoringu prawno-finansowego to 300 zł brutto/1h.

 

Posiadamy ubezpieczenie OC z tytułu odpowiedzialności cywilnej zawodowej. Umowa zawarta z PZU S.A., nr polisy 1027232129.

Nasze usługi

Będą dla Ciebie pracować specjaliści od:

Doradztwa prawno-restrukturyzacyjnego

Problemy finansowe wymagają podjęcia odważnych kroków. Doradzając klientom rozwiązania prawne, dostarczamy skuteczne narzędzia, aby zwiększyć pozycję negocjacyjną wobec drugiej strony. Bankructwo to ostateczne rozwiązanie, którego praktycznie zawsze można uniknąć. Wykorzystamy wszystkie możliwości prawne, gospodarcze i finansowe, by Twoja firma nie utraciła zdolności do regulowania zobowiązań. Prowadząc postępowania mediacyjne, restrukturyzacyjne i upadłościowe, dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne.

Obrony przed komornikiem

Dostałeś wezwanie od komornika? Spodziewasz się, że komornik do Ciebie przyjdzie? Boisz się egzekucji komorniczej? Podejmiemy się obrony przed komornikiem Twoich interesów w postępowaniu egzekucyjnym. W Twoim imieniu będziemy negocjować z wierzycielami, bankami, firmami windykacyjnymi. Nasze działania doprowadzą do zawieszenia lub umorzenia postępowania egzekucyjnego, wstrzymania czynności komorniczych i uchylenia zajęć egzekucyjnych.

Upadłości konsumenckiej

Jesteśmy liderem w Polsce pod względem liczby składanych wniosków upadłościowych. W latach 2015-2018 przeprowadziliśmy ponad 200 spraw w sądach w całej Polsce. 8 na 10 klientów naszej kancelarii zleca nam prowadzenie sprawy na pierwszej konsultacji o upadłości. Czym jest upadłość konsumencka? To najlepszy sposób na wyjście z długów i odzyskanie spokoju psychicznego. Jeśli masz problemy finansowe i boisz się o swoją przyszłość, to przyjdź do nas na spotkanie, opowiedz o swoich problemach, a my pokażemy Ci drogę do pozbycia się niewygodnych zobowiązań oraz nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Pomożemy Ci odzyskać wiarę w siebie, ponieważ bycie dłużnikiem to nie wstyd.

Poprawy płynności finansowej

Utrata płynności finansowej może poważnie zaburzyć funkcjonowanie firmy. Skumulowanie się nadmiaru zobowiązań i braku zdolności finansowej negatywnie wpływa na relacje z kontrahentami i przyszłość firmy. Jesteśmy ekspertami w zakresie rozwiązywania opisanych powyżej problemów. Poprzez działania prawne, organizacyjne i finansowe poprawiamy Twoje wskaźniki ekonomiczne i gospodarcze. Pomożemy Ci prowadzić biznes w czasach kryzysu, spadku obrotów i nadmiaru zobowiązań. Doradzimy, jak i skąd pozyskać kapitał, aby Twoja firma stanęła na nogi.